Підготуйте необхідні матеріали
Для виготовлення окопної свічки необхідно підготувати чотири компоненти:
- Ємність для свічки
- Віск або харчовий парафін
- Гніт
- Картон
Процес виготовлення:
Для початку беремо жестяну бляшанку (за потреби обрізаємо).
Нарізаємо картон смужками та закручуємо його равликом чи викладаємо у формі сніжинки.
У форми з накруткою равлик додаємо гніт.
Топимо віск на водяній бані або у воскоплаві та заливаємо поетапно у ємність.
Домиливаємо віск на рівні до 1 см від краю банки
Чекаємо поки віск застигне і окопна свічка готова.
Важливі нюанси та рекомендації
При виготовленні свічки важливо дотримуватись певних правил для отримання якісного результату. Якісно виготовлена окопна свічка не тільки дає більше тепла, але також є безпечною та зручною у використанні.
1. Контейнер для свічки
Для цього підходить жестяна (металева) бляшанка з-під консерв (котячий корм, кукурудза, консерви). Також можна знайти та закупити нові металеві контейнери, є як з кришками, так і просто образані.
Висота банки повинна бути меншою або дорівнювати діаметру банки. Якщо висота більша - можна скористатися ножицями по металу та обрізати її або болгаркою, після цього зашліфувати гострі краї гладкою поверхнею диску ввімкненої болгарки або трикутним напилком. Дотримуватися пропорцій необхідно по тій причині, що віск/парафін не буде розтоплюватися повністю через нестачу повітря, тому краще цей віск використати для додаткової свічки. Також варто зняти етикетки, так, як вони збільшують ризик загоряння.
2. Віск
Використовувати технічний парафін НЕ можна. При високій температурі горіння саме окопних свічок має шкідливі випари, які можуть бути отруйними. Підійде парафін П-2 (харчовий), він не коптить при горінні. Також варіант використовувати недопалки свічок (парафінові, соєві, пальмові і т.д) Розтоплювати матеріал слід на водяній бані - процес при якому нагріваємо речовину до температури кипіння, але без прямого контакту з водою. Ставимо кастрюлю з водою на вогонь. Зверху поміщаємо металеву ємність з воском. Ця ємність опущена у воду, яка знаходиться в кастрюлі. Соєвий віск найкращий у використанні, є найменш шкідливим, але по вартості найдорожчий. Заливати віск у контейнер слід на 1 см нижче рівня банки. Таким чином свічка швидше загоряється та вміст не витікає за межі банки. Заливаємо свічку в декілька етапів для того, щоби віск встигнув осісти на дно і просочити картон, щоб не було пустот. Не заливати зверху віск, над картоном, так як процес запалювання та розгоряння довший по причині чекання розтоплювання парафіну, щоби загорівся картон - це не практично. Тому заливайте віск не вище рівня картону.
3. Гніт
Робиться з картону, його висота не перевищує 1.5 см, так як при транспортуванні вони гнуться і це незручно. Вставляється між шарами намотаного “равлика” від дна до верху контейнера. Більш зручний бавовняний гніт, швидше підпалюється. Використовується при виготовленні свічок із розкладанням картону у формі сніжинки.
4. Картон
Картон потрібен ребристий з прожилками, для того, щоби потім залити віск/парафін і він повністю просочився. Без залишків скотчу та без друку на ньому (фарба при горінні виділяє токсичні випари). Накручується равликом для більшого виділення тепла, але робити це не щільно, щоби віск добре затік у всі отвори і гніт не туго входив між картоном. Наповнення свічки у формі сніжинки яскравіше горить, але менше виділяє тепла. Нижче наведено приклад тугої намотки.
Такі свічки сильно коптять. Рекомендуємо робити більш слабку намотку. Але якщо ви вже маєте такі свічки, вони добре підійдуть для обігріву в буржуйках.